Metpol - akcesoria do suchej zabudowy
Metpol - profile do zabudowy
Metpol - profile do zabudowy

Dlaczego ściany z płyt gipsowo-kartonowych?

W podjęciu decyzji o wykorzystaniu profili stalowych i płyt g-k pomoże wyliczenie wielu zalet, jakie posiada tego typu konstrukcja.

Po pierwsze, jest lżejsza od tradycyjnych ścian murowanych i tym samym mniej obciąża strop budynku. Lekką konstrukcję g-k można łatwo i szybko zmontować, a w razie zmiany przeznaczenia pomieszczenia, czy przebudowy – łatwo zdemontować ściany, by je zlikwidować lub postawić w nowym miejscu.

 
Stosując profile o przebiegu krzywoliniowym możemy ciekawie zaaranżować nasze pomieszczenia stawiając np. ściany łukowe.

Kolejnymi zaletami ścian z płyt g-k są bardzo dobre parametry akustyczne oraz wysoka odporność na ogień.

 
Zastosowanie ścian z profili 50,75 lub 100 mm i płyt g-k dają oszczędności powierzchni wewnątrz budynku.

 
Ponadto, płyty gipsowo-kartonowe maja gładka powierzchnię, którą trudno uzyskać przy tradycyjnych tynkach. Płyta g-k jest świetnym podłożem do malowania, tapetowania czy pod płytki ceramiczne.

 
Zaletą gipsu (również płyty g-k) jest jego zdolność do wchłaniania nadmiaru wilgoci z powietrza i oddawania jej, gdy powietrze jest zbyt suche. Dzięki temu w pomieszczeniach tworzy się korzystny mikroklimat.

 
Wszystkie wymienione zalety składają się na obniżenie kosztów budowy. Nie ma konieczności stosowania przerw technologicznych związanych ze schnięciem tynków czy niekorzystna pogodą.
Ciekawy artykuł ? Podziel się: